Oсвітній процес

Органiзацiя oсвітнього процесу у 2023-2024 навчальному роцi

Орiєнтовна структура 2023/2024 навчального року

Навчальнi заняття починаються з 1 вересня 2023 року.

Навчальнi заняття органiзовуються за семестровою системою:
I семестр - з 1 вересня по 29 грудня 2023 року,
II семестр - з 15 січня по 31 травня 2024 року..

Орiєнтовнi термiни канiкул

Тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів. П. 4 ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту»

осінні- з 23 жовтня по 29 жовтня 2023 року - 7 днів;
зимові- з 30 грудня 2023 року по 14 січня 2024 року - 16 днів;
весняні- з 25 березня по 31 березня 2024 року - 7 днів;
літні канікули- з дня закінчення навчального року до 31 серпня 2024 року.

Додаткові тижневі канікули для учнів 1-х класів:з 19 по 25 лютого 2024 року

Останній дзвоник:31 травня 2024 року.

Тривалість уроків у ХЛ № 36 становить:
у 1-х класах – 35 хвилин,
у 2-4-х класах – 40 хвилин,
у 5-11-х класах – 45 хвилин.

Режим роботи закладу: п’ятиденний навчальний тиждень, одна зміна.

Pозклад урокiв

1 - 4 класи

Розклад занять класів змішаної форми навчання (метро)

5 - 11 класи

Pозклад дзвiнкiв

Розклад дзвінків

Режим роботи групи подовженого дня

Hавчальний план

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
на 2023-2024 навчальний рiк

НАКАЗ № 9-к/тм "Про внесення змін до навчального плану на 2023/2024 навчальний рік"
ІІ. Порядок вивчення окремих предметів
Навчальний план для 10-Б та 11-А класу з навчанням українською мовою філологічного напряму української філології профілю

Bарiативнa складовa навчального плану

Перелік навчальних програм робочого навчального плану
Харківської міської ради
для вивчення предметів варіативної складової у 1-11-х класах
у 2023/2024 навчальному році

Кількість вільних місць
Мережа школи

Мережа класiв Харківського ліцею № 36 Харкiвської мiської ради
Кількість вільних місць

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
Харківської міської ради

Обдаровані діти

Протягом 20 років на базі Харківського ліцею № 36 Харківської міської ради працює наукова організація (НО) учнів «Пошук», до складу якої входять два відділення: для учнів 2-7 класів та для 8-11 класів - учнів-членів МАН.

Діяльність здобувачів освіти 2-7 класів членів НО «Пошук» відбувається в рамках проєкту «Зелене яблуко», мета якого – розвиток ранньої обдарованості дитини, виховання готовності до творчої взаємодії в МАН та створення умов для реалізації власного потенціалу дитини. Реалізація проєкту «Зелене яблуко» можлива лише за підтримки соціальних партнерів – Обласної дитячої бібліотеки, співробітники якої у співпраці з педагогами, батьками багато часу приділяють роботі здобувачів освіти з літературою, формують навички роботи над рефератом, каталогом тощо.

Інтелектуальне виховання в рамках проєкту «Зелене яблуко» ми розглядаємо як форму виховної роботи, яка забезпечує надання кожній дитині індивідуальної педагогічної підтримки з метою розвитку її інтелектуальних можливостей. Інтелектуальне виховання та інтелектуальний розвиток – це два взаємо пов’язаних аспекта. Інтелектуальне виховання – це створення умов для інтелектуальної самоактуалізації особистості в освітньому процесі з урахуванням власного ресурсу дитини. В закладі створені саме такі умови, відпрацьована система роботи з інтелектуального виховання.

Організацією керує рада з питань координації та організації роботи НОУ. До складу ради входять представники педагогічного колективу, учні, представники вищих навчальних закладів. Відповідно до Статуту, членами шкільної наукової організації можуть бути учні 2-11 класів.

Щороку у вересні в школі проводиться свято „Зелене яблуко”. В урочистій обстановці учні 2-7 класів, які проявляють творчу ініціативу та мають бажання займатися науково-дослідницькою роботою, приймаються у члени шкільної наукової організації. Юні науковці презентують результати своєї науково-дослідницької діяльності, беручи участь у науково-творчій конференції, яка проводиться у листопаді в два етапи: І етап – для учнів 2-7 класів, ІІ етап – для учнів 8-11 класів.

У роботі журі під час проведення конференції беруть участь соціальні партнери школи - представники вищих навчальних закладів, педагоги школи та батьки.

Роботи, які отримали найвищу оцінку журі, направляються для участі у районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

За понад 20 років існування шкільної наукової організації 179 учнів гідно представили школу на районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, 28 учнів стали дійсними членами Харківського територіального відділення МАН, 18 учнів стали стипендіатами Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти», 388 учнів стали переможцями районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, з них 43 одержали перемогу в обласному та - у фінальному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Результати проєкту «Зелене яблуко» у 2022-2023 н.р.

Програмa "Обдаровані діти"

Мета психологічного супроводу програми "Обдаровані діти"

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з біології