Клас безпеки

Одним із важливих викликів сьогодення є безпека дітей, навчання їх правильній поведінці в екстремальних ситуаціях.

Головна мета класів безпеки – навчити дітей правилам безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях. Адже, навчені володіти знаннями – володіють ситуацією.

Нормативнi документи

№ 135 від 10 лютого 2023 року
Деякі питання створення та
функціонування класів безпеки
у закладах освіти

ПРО РАДУ БЕЗПЕКИ
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
"ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 36 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

НАКАЗ № 48 "Про створення дружин юних рятувальників–пожежників"

НАКАЗ № 47 "Про організацію та проведення Дня Цивільного Захисту".
ПЛАН проведення «Дня ЦЗ» у комунальному закладі «Харківській ліцей № 36 Харківської міської ради» 26.04.2024 року

НАКАЗ № 46 "Про завдання ХЛ №36 з питань цивільного захисту на 2024 рік"

Галерея проведених заходiв

29.04.2024 До учнів 1-М класу завітали офіцери поліції,
провели бесіду, подарували учням значки "Обережно, міни.
Дзвони 101" та велику розмальовку "Про безпеку пам'ятай"

26.04.2024 Виховна година у 9-А, 10-Б та 11-А класах за участі представників Handicap International (Humanity & Inclusion) — міжнародної незалежної та неупередженої гуманітарної організації, створеної для надання допомоги та підтримки розвитку, яка не має релігійної чи політичної приналежності та націлена на подолання проблем бідності та ізоляції, конфліктів та катастроф.
Тема заходу:
Як підготуватись та убезпечити себе під час збройного конфлікту(CPP).
Програма заходу:
1. Підготовка безпечного укриття, екстреної валізи, тривожного рюкзака та плану евакуації до або під час збройного конфлікту.
2. Дії під час атаки якщо людина перебуває в будівлі, транспортному засобі або на відкритій місцевості. Розповідається про безпечну позу (позу виживання).

23.04.2024 Уроки безпеки для учнів 1-6-х класів провели співпрацівником обласної бібліотеки для дітей

19.04.2024 зустріч-презентація активації "Двіжибма" для освітян-координаторів юних рятувальників.

14.03.2024 фахівці Київського району ДСНС разом із представниками Національної поліції завітали до учнів 3-х класів.
Рятувальники розповіли про причини виникнення пожеж, нагадали як діяти у разі такої надзвичайної ситуації. Обговорили першочергові дії коли натрапили на невідомий предмет.
Такі заходи позитивно впливають на навчання дітей різного віку, адже опинившись у надзвичайній ситуації вони зможуть не розгубитися та подбати про власну безпеку.

06.02.2024 Міжнародна організація Handicap international HI humanite & inclusion
провела для педагогічного колективу ліцею інформування-тренінг про ризики,
пов'язані з вибухонебезпечними предметами та збройним конфліктом, як підготуватися та убезпечити себе

06.02.2024 Учні 6-Б із задоволенням відвідали Кабінет безпеки в ліцею,
із зацікавленістю розглядали експонати та слухали розповідь

Готуємося до безпечного майбутнього

Віртуальна екскурсія до класу безпеки

29.12.2023 В рамках тижня безпеки життєдіяльності учні 7-Б класу разом із класним керівником та фахівцем ДСНС Загурською Іриною Юріївною відвідали "КЛАС БЕЗПЕКИ".

25.12 - 29.12.2023 напередодні зимових канікул класні керівники 1-11-х класів провели для своїх учнів уроки в новому сучасному класі безпеки.

21.12.2023 відбувся семінар завідувачів ДНЗ Київського району на базі ХЛ N36 з питань організації роботи класу безпеки

19.12.2023 для керівників закладів загальної середньої освіти усіх типів і форм власності спільно з фахівцями відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по Київському району був проведений семінар на тему Класу безпеки, який нещодавно був відкритий в укритті комунального закладу “Харківський ліцей № 36 Харківської міської ради”. Директор ліцею № 36 поділилась з колегами досвідом роботи колективу закладу щодо створення Класу безпеки.

11.12.2023 відбулося урочисте відкриття класу безпеки.
На святи і були присутні голова адміністрації Київського району Харківської міської ради Казанжиєва Неллі Василівна, заступник начальника Управління – начальник ВЗНС по Київському району ХМТГ ХРУ ГУ ДСНС України в Харківській області Єременко Андрій Володимирович, начальника Управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради Вєдяєва Олена Володимирівна, заступник начальника ВЗНС по Київському району ХМТГ ХРУ ГУ ДСНС України в Харківській області фахівець 27 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Харківській області Загурська Ірина Юріївна, співробітники Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області.
Клас безпеки – це простір, який дарує відчуття безпеки, прийняття та підтримки. Невипадково було прийнято рішення про розміщення класу безпеки саме в укритті закладу. Клас безпеки складається із 8 локацій, в кожній з яких діти мають можливість здобувати необхідні знання для збереження життя та здоров’я. Тут зібрано багато наочності, роздаткового матеріалу психологічного спрямування про попередження насильства, про допомогу у кризових ситуаціях, телефони довіри тощо. Ігровий куточок «Знаки дорожнього руху» та манекен із зразком одягу співробітника поліції не лише пробуджують фантазію, а й мотивують до засвоєння знань. Інтерактивні вправи позитивно впливають на емоційний стан, мотивують дітей, підвищують активність, що дозволяє дітям в ігровій формі засвоювати основні правила безпекию

06.11.2023 Здобувачі освіти ХЛ №36 відвідали Мобільний клас безпеки. Це спеціальний автомобіль, оснащений усім необхідним для якісного та доступного навчання дітей правилам безпеки. Цікаво, креативно, захоплююче розповідали фахівці про безпеку вдома і на дорозі; про безпеку в інтернеті; про захист своїх прав і безпеку спілкування тощо. Колектив ліцею дякує Харківській міській раді, Управлінню превентивної діяльності Головного управління НП в Харківській області, Головному управлінню із запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України в Харківській області за надану можливість!
Спільно формуймо культуру безпеки!