років

1923-2023

Нашi випускники

Серед випускникiв нашої школи багато видатних особистостей. Ось деякi з них.

Гофф Iнна Анатолiївна (1928-1991) Народилася у Харковi. Пiсля вiйни закiнчила лiтературний iнститут у Москвi, автор багатьох оповiдань. У книзi "Превращение" вона описала мiсто свого дитинства - довоєнний Харкiв, багато сторiнок присвятила й рiднiй школi.

Ушколенко Тетяна Михайлiвна. Пiд час вiйни працювала фельдшером. Разом зi стрiлецьким полком пройшла з боями Бiлорусь. Брала участь в евакуацiї через Днiпро поранених бiйцiв. Нагороджена орденом "Красного Знамени". Пiсля вiйни працювала лiкарем-отоларингологом.

Владлен Склярський. Народився 15.06.1924 року. У школi був вiдмiнником, його улюбленим предметом була хiмiя. За особливi досягнення у вивченнi цього предмета отримав першу премiю Д.I. Менделєєва. У вiцi 16 рокiв пiшов на фронт. Загинув у 1942 р. коли йому було лише 17 рокiв. Похований у мiстi Дмитрiв Московської областi.

Гуревич Роман Йосипович. Народився в 1953 роцi. Працює першим заступником голови правлiння ВАТ "Укргiдропроект" - економiчний директор. У 2005 р. став лауреатом Державної премiї України. У 2007 р. нагороджений Знаком Мiнтопенерго "Вiдмiнник енергетики України".

Гринченко Тимур Олександрович. Випускник 1958 р. Доктор сiльськогосподарських наук, професор, академiк Мiжнародної Академiї Наук екологiї та безпеки життєдiяльностi. Має почесне звання "Заслужений дiяч науки", нагороджений "Зiркою вченого" рiшенням Мiжнародної Академiї Наук у 2002 роцi. Зараз - завiдуючий кафедрою ботанiки ХНПУ iм. Г.С.Сковороди.

Ковальов Герман Миколайович. У 1943 р. 16-рiчним юнаком добровiльно пiшов на фронт. Був сапером. Брав участь у форсуваннi Днiпра. Нагороджений орденом Червоної Зiрки. Пiсля вiйни продовжив навчання у 36-iй школi, яку й закiнчив у 1948 роцi зi срiбною медаллю. Талановитий вчений, мандрiвник, автор багатьох друкованих праць.

Бурко Валерiй Львович. Закiнчив школу у 1960 роцi. З дитинства захоплювався спортом. Чемпiон СРСР, п'ятикратний чемпiон України з тенiсу. З 1965 по 1967 р. гравець збiрної СРСР. З 1980 р. тренер збiрної команди СРСР, яка у 1987 р. стала переможницею Всесвiтньої Олiмпiади. Заслужений тренер України. Тренер-капiтан збiрної України у змаганнях за кубок Девiса (1994-1996 рр.). Вiце-президент федерацiї тенiсу України. Проректор ХНУ iм. Каразина з питань розвитку фiзичної культури та спорту.

Стороженко Сергій Михайлович . Закiнчив школу у 1966 роцi. Перший віце-президент Федерації футболу України, заслужений юрист України;

Росоха Володимир Омелянович. Закiнчив школу в 1969 роцi. З 1994 по 1998 рр - проректор Харкiвського iнституту пожежної безпеки (зараз Нацiональний унiверситет цивiльного захисту України). Кандидат психологiчних наук, доцент. Член-кореспондент iнженерної академiї України, генерал-майор. Має державнi нагороди, серед них - "Хрест Слави".

Терехов Ігор Олександрович . Закiнчив школу у 1983 роцi. Міський голова Харкова

Цаплiєнко Андрiй Юрiйович. Закiнчив школу у 1986 роцi. Вiдомий телеведучий, журналiст. Роботу на телебаченнi починав у рiдному мiстi, згодом переїхав до Києва. З 2001 року воєнний кореспондент телеканалу "Iнтер", з 2007 автор та сценарист студiї документальних фiльмiв.

Михайлов Габріел Миколайович . Закiнчив школу у 1990 роцi. Депутат Харківської міської ради, голова комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин

Сiдоренко Юрій Сергійович . Закiнчив школу у 1997 роцi. Директор Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю

Богач Олексій Анатолійович . Закiнчив школу у 1999 роцi. Директор комунального господарства Харківської міської ради;

Гудков Володимир Ігорович . Закiнчив школу у 2005 роцi. Популярний естрадний співак, відомий як Володимир Дантес.